Prywatny dom opieki nad osobami starszymi - czy to dobry pomysł?

Barmicha 

Niestety czasami w życiu zachodzi potrzeba, by zdecydować się na przekazanie osoby starszej w obce ręce. Warunkowana może być różnymi sytuacjami, ale ogółem sprowadza się do jednej przyczyny - bliscy nie mogą sobie pozwolić na opiekę ze względu na osobiste zobowiązania zawodowe i inne obowiązki, które nie pozwalają na wystarczające zagospodarowanie czasu. Taka decyzja może być stygmatyzowana jako niewłaściwa i pozbawiona empatii, ale jest wręcz przeciwnie.

Prywatny dom opieki nad osobami starszymi - czy to dobry pomysł?

Czasami jedynym środkiem pomocowym jest zdecydowanie się na prywatny dom opieki nad osobami starszymi. Wykwalifikowana kadra może od razu przystąpić do działania, a zdobyte doświadczenie pozwoli jej zapewnić opiekę w sposób jak najbardziej przystępny i naturalny, by osoby skierowane do ośrodka nie czuły się nieswojo.

Jeśli odpowiedzialnie wybierzemy dom opieki, alzheimer, parkinson czy inne poważne dolegliwości, spotkają się ze zrozumieniem i profesjonalnym podejściem

Ważne jest, by obsługa ośrodka znała się na rzeczy i miała wypracowane sposoby na opiekowanie się osobami z rozmaitymi, często ciężkimi, schorzeniami. Dlatego tak ważne jest to, na które miejsce się zdecydujemy. Należy mądrze wybrać dom opieki. Alzheimer, parkinson, czy inne schorzenia prowadzące do ograniczonej samodzielności, to ciężkie choroby, które wymagają odpowiedniej troski i umiejętnej opieki. Domy opieki Origin zapewniają kompleksowe zajęcie się każdym z przypadków. Osoby starsze borykają się z odrzuceniem przez społeczeństwo, niesprawnością czy dolegliwościami związanymi z postępującym wiekiem - holistyczne podejście do opieki, któremu hołdują specjaliści z Origin, wyraża się w codziennych programach terapeutycznych, których dobór zawsze jest dopasowywany indywidualnie do potrzeb. 

Przyjazny dom opieki

Kluczem do poprawy samopoczucia osób starszych jest zapewnienie im świadomości ciągłego uczestnictwa w życiu - dzięki temu mogą poczuć się zrozumieni, potrzebni i szczęśliwi. Istotą terapii w ośrodkach Origin jest możliwie aktywny tryb życia, który wspomaga odpowiednia dieta i oczywiście specjalistyczna opieka. Dzięki temu stymulowane jest nie tylko ciało, ale i umysł. To aktywizuje osoby starsze i pozwala im na czerpanie z życia jak najdłużej. 

Choć może się to wydawać szorstkie - przekazanie starszych członków rodziny do domu opieki może okazać się najlepszym sposobem na utrzymanie ich kontaktu z rzeczywistością i podtrzymanie w nich przekonania, że nie są osamotnieni. Choć decyzja jest trudna, nierzadko może okazać się tą najbardziej właściwą i odpowiedzialną.

Barmicha
Autor

Barmicha

Publikacje tego autora