Kim jest David Jones?

Hols.Henryk 

Poznaj skrót życiorysu jednego z głównych specjalistów z zakresu inwestowania w kryptowaluty - Davida Jonesa.

 

Postać Davida Jonesa, choć znana i ceniona w środowisku ekonomistów oraz specjalistów finansowych, pozostaje dość enigmatyczna. Kim jest ten charyzmatyczny człowiek, który na pozór bez wysiłku utrzymuje się na szczycie dzisiejszego świata inwestycyjnego? Skąd bierze się jego wiedza i co go motywuje, aby ją wciąż poszerzać? Poniżej znajdują się odpowiedzi na te pytania.

David Jones urodził się w Massachusets, jako syn nauczyciela Jonatana Jonesa oraz urzędniczki Marienne Jones. Elegancka i kochająca postać ojca oraz pasja, z jaką nauczał on podstaw ekonomii, zainspirowała młodego Davida, aby pójść w jego ślady. Dlatego od samych początków swojej edukacji przykładał się on szczególnie do przedmiotów ścisłych, ze stałym wsparciem ojca, z zamiarem spełnienia swojej ambicji i dostania się do liceum ekonomicznego, gdzie nauczał Jonatan. Chłopiec uczył się bardzo pilnie i ukończył szkołę podstawową, a następnie gimnazjum z wyróżnieniem, dzięki czemu poczynił pierwszy krok na swojej długiej drodze do sukcesu.

Niestety, niedługo potem Jonatan Jones zmarł w wyniku choroby serca, zostawiając syna i żonę pogrążonych w żałobie. Nie miało to jednak negatywnego wpływu na rozwój Davida, który jedynie umocnił się w swojej intencji zajęcia się ekonomią, aby oddać hołd ojcu oraz jego pasji i uczcić jego pamięć. Młody mężczyzna ukończył liceum ekonomiczne jako jeden z najlepszych uczniów w klasie, a następnie studiował na Economy School Of Harvard. Tam ujawniła się jego otwarta osobowość, dzięki której nawiązał wiele ważnych znajomości, nie zaniechał jednak ciężkiej pracy i długich godzin nauki. Otaczając się wartościowymi ludźmi oraz wszystkim, co było związane z ekonomią, zwrócił na siebie uwagę kilku wpływowych osobistości, a zaraz po ukończeniu studiów udał się do Maryland, aby zacząć swoją karierę w United States Economy Institute w Maryland, gdzie zdobył tytuł profesora.

Na przełomie roku 2009 i 2010 zaczął żywo interesować się zjawiskiem Bitcoina oraz innych kryptowalut, a także publikować jedne z pierwszych artykułów na ich temat, wypowiadając się na  dość entuzjastycznie, czym zyskał sobie niechęć niektórych kolegów po fachu. Rosnące napięcia spowodowały, że profesor Jones postanowił odejść z Instytutu i skupić bardziej na tworzeniu kolejnych publikacji i wykładów, które przysporzyły mu popularności wśród studentów, a także w kręgach ekonomiczno-finansowych.

 

Niedługo później został członkiem prestiżowego United States Business Club, co wydawało się zwieńczeniem jego kariery, a jego ekspertyza w zakresie zyskujących popularność kryptowalut zaczęła być szeroko rozpoznawana i doceniana zarówno przez inwestorów, jak i kryptomaniaków oraz nawet nowicjuszy. Obecnie jego głównymi zainteresowaniami są kryptowaluty oraz inwestowanie w nie, co znajduje odzwierciedlenie w jego licznych artykułach, które publikuje, oraz tematach jego wykładów, przemów i kursów, które współtworzy. Przez napięty grafik jednak nie jest łatwo go znaleźć w jednym miejscu, przez co rzadko można znaleźć wywiady z jego udziałem, a wyjątkowa charyzma onieśmiela ludzi, próbujących dowiedzieć się nieco więcej na temat jego życia prywatnego. Mimo to jego popularność i wiedza wciąż rosną, dzięki czemu utrzymuje się on na szczycie, mimo wielu przemian i innowacji, które są ściśle związane z inwestowaniem i ekonomią. 

 

Więcej informacji dostępnych w wywiadzie z Dawid Jones

Hols.Henryk
Autor

Hols.Henryk

Publikacje tego autora