Jak wybrać perfumy na ślub?

Kamila06 

Dla wielu kobiet ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu. Starają się zaplanować go tak, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Wybór niektórych szczegółów może jednak sprawiać trudności przyszłej pannie młodej i przyprawiać ją o zawrót głowy. O ile kupno sukni ślubnej najczęściej jest czystą przyjemnością, o tyle wybór odpowiednich perfum na ten wielki dzień, często okazuje się nie lada wyzwaniem.

Jak wybrać perfumy na ślub?

Odpowiednio dobrane perfumy podkreślą naszą osobowość i kobiecy urok podczas tej ważnej uroczystości. Zapach, który będzie nam towarzyszył w dniu ślubu, powinien być zbliżony do tego, którego używamy na co dzień - istotne jest to, byśmy dobrze i swobodnie czuli się otoczeni jego mgiełką. Najlepiej sprawdzą się aromaty delikatne, subtelne, o kwiatowych bądź owocowych tonach. Zbyt wyraziste i ciężkie zapachy mogą bowiem przytłaczać gości. 

 

Gdzie kupić wymarzone ślubne perfumy?

 

Szukając perfum na ślub, warto wybrać się do zaufanej perfumerii z profesjonalną i serdeczną obsługą. Nawet jeśli w głowie mamy kompletną pustkę i nie wiemy, czym chcemy pachnieć w tym wielkim dniu, zbawienna może okazać się rada kogoś z personelu. Najlepiej też poprosić o kilka próbek zapachów, które wyjątkowo przypadły nam do gustu i dać sobie czas na ich przetestowanie chociaż przez kilka dni.

 

Perfumy, woda perfumowana czy toaletowa?

 

W dniu ślubu bez wątpienia najlepiej sprawdzi się woda perfumowana. Czyste perfumy mogą roztaczać zbyt silną, intensywną woń i tym samym być męczące zarówno dla nas, jak i osób w naszym otoczeniu. Woda toaletowa z kolei jest zbyt delikatna i jej zapach może szybko się ulatniać. 

 

Pora roku i perfumy – jak je łączyć?

 

Jeśli planujemy stanąć na ślubnym kobiercu w miesiącach letnich, należy bez wątpienia zrezygnować z orientalnych, korzennych aromatów na rzecz kwiatowych i owocowych tonów. Z kolei osoby biorące ślub jesienią czy zimą mogą sobie pozwolić na cieplejsze kompozycje z nutką przypraw, ziół czy orientu.

 

Preferencje zapachowe narzeczonego

 

Szukając dla siebie idealnych perfum na ślub, warto wcześniej zasięgnąć rady u narzeczonego. Jak wiadomo, to on większość czasu będzie spędzał w naszym towarzystwie i dobrze by były, by zapach podobał się także jemu. Istotne jest również to, by przyszli małżonkowie tak dobrali swoje perfumy, by jeden aromat nie dominował nad drugim.

 


 

Artykuł powstał we współpracy z perfumerią internetową https://esentire.pl

 

Kamila06
Autor

Kamila06